Národná prírodná pamiatka Herliansky gejzír

Herliansky gejzír - národná prírodná pamiatka

26gejzir                                                           

Herliansky gejzír - národná prírodná pamiatka

Najbližšia erupcia sa očakáva 28.07.2016 medzi  07,00 - 09,00 hod.

Čas erupcie sa predpokladá podľa poslednej známej erupcie a je vypočítavaný v intervale 34-36 hod.Herlianský gejzír je prírodný úkaz aktivovaný ľudskou činnosťou,ale jeho samotná činnosť-erupcia je ovplyvňovaná prírodou .Čas erupcie,ktorý je vypočítavaný podľa poslednej erupcie je orientačný.Prosíme navštevníkov, ktorí majú záujem vidieť tento jedinečný výtvor prírody a človeka ,aby boli trpezliví a počítali s tým ,že skutočný čas erupcie gejzíra sa môže posunuť, erupcia môže nastať aj skôr. Je vhodné prísť aspoň 1 hodimu skôr pred uvádzaným časom. Dĺžka erupcie je  25 minút.

 

REKONŠTRUKCIA "HERLIANSKÉHO GEJZÍRA"

Od 2.8.2016 Technická univerzita Košice ako investor  začína rekonštrukciu národnej prírodnej pamaitky " Herlianský gejzír".

Prosíme navštevníkov tejto atrakcie , aby rešpektovali stavenisko a pokyny , ktoré budú zverejnené na tabuli .Stavenisko bude časom oplotené , ale erupciu gejzíra si môžete aj tak pozrieť.Rekonštrukčné práce by mali trvať do konca roku 2016 . Informácie o stavbe  , zhotoviteľovi a termínoch budú zverejnené na tabuli na oplotení. Veríme , že aj napriek týmto prácam zachováte priazeň a ospravedlnite obmedzenia pri návšteve Herlianského gejzíra .